logo

Düğün Fotoğrafçılığı

Başak AlperDüğün fotoğrafçılığı alanı, özellikle son yıllarda büyük bir yükselişe geçmiştir. Düğün fotoğraf çekimi için artan ve değişen talepler bu alanda çok farklı yöntemlerin de önünün açılmasını sağlamıştır.

Artık düğün fotoğrafı denince, akla stüdyo fotoğrafları değil dış mekan çekimi geliyor. Bu dış mekanlarda tercih için çok değişik seçenekler mevcut. Örneğin önceleri sadece kırsal alanlar seçilirken artık bir çocuk parkı ya da bir lunapark bile düğün fotoğraf çekimi için kullanılabiliyor. Şüphesiz bu alanlardaki komposizyonun çok iyi sağlanması başarıyı etkileyen en önemli faktör.

Onun dışında her zaman doğallığın vereceği kolaylık ve güzellik düşünülerek yeşil alanlar düğün fotoğrafı için ilk tercih edilen alanlardır.

Fotoğrafçı Seçimi Ne Zaman Yapılmalı ?

Başak Alper

Düğün fotoğraflarınız için seçmeyi düşündüğünüz fotoğrafçı arayışına düğününüzden en az 6 ay kadar önce başlamanız sizin için iyi olur. Elbette birkaç ay öncesi de olur ancak ne kadar erken araştırmaya başlarsanız kafanızda belli fikirler oluşmaya başlayacaktır.

Karar verdiğiniz düğün fotoğrafçısı ile düğünden bir ya da iki ay öncesinden gelin ve damat hep beraber yüzyüze bir görüşme yapmalı ve fotoğrafçı ile gelin damat uyumunun ilk adımını atmalısınız. Uyumluluk sözcüğünün buradaki önemi fotoğrafçınızın sizi tanımaya başlamasının ona getireceği avantajla ilgilidir. Kişilerin karakterlerine ve ifadelerine uygun fotoğraf çekimleri için bu durum önemlidir.