logo

Fotoğraf İçin En Doğru Saatler

Fotoğraf Çekim Saatleri

Fotoğraf için en uygun olan zaman dilimi gün doğmadan önceki mavi saatlerden başlar ve öğleden sonraki saatlere kadar sürer. İkindi vakti ve gün batımından sonraki mavi saatler de fotoğraf için uygun olan saatlerdir.

Öğlen güneşi ve gece saatlerinde fotoğraf çekmek kötü sonuçlar getirir. Bu saatlerde çekilen fotoğraflar sarımsı ya da beyaza yakın olmaktadır. Fotoğraf çekimi için en ideal saatler olarak , sabah 10-11:30 ve öğleden sonra 4-5 saatleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Düğün Fotoğrafı İçin En Uygun Zaman

Düğün fotoğraflarınız için elbette o en özenle hazırlandığınız gün çekim yapılsın istersiniz. Bu herkes için daha kolay olur ancak fotoğraflara yansıyacak sonuç için bu her zaman geçerli değildir.

Düğün günü çekim yapılmasını istiyorsanız, düğün tarihiniz, düğün yeriniz, çekim yapılacak alan ve kuaför mesafeniz hepsi bir arada hesaplanıp ona göre bir fotoğraf çekim alanı ve zamanına karar verilmelidir.

Düğün fotoğraf çekimlerinizin en azından 3 saat kadar süreceğini düşünürseniz, bu hesaplama son derece önemlidir.

Düğünden sonraki herhangi bir gün fotoğraf çekimi isterseniz, herşey çok daha kolay ancak bu kez biraz maliyetli olabilmektedir. O gün için tekrar yapılacak kuaför işlemi için ek bir maliyet çıkacaktır ancak düğüne yetişme telaşı ortadan kalktığı için istediğiniz yer ve zamanda istediğiniz kadar uzun sürelerde çekim yapabilirsiniz.