logo

Yeni Doğan Bebek Fotoğrafçılığı

Yenidoğan Bebek FotoYeni doğan fotoğrafçılığında da en önemli nokta bebeğin ilk 10-20 günlük arası olduğu zamanlarda fotoğraf çekimi yapılmasıdır. Diğer seçenekler fotoğrafçı ve bebek için işi zorlaştırmaktadır çünkü bebek artık daha hareketli ve istediklerini ağlayarak belli etme konusunda daha kararlıdır.

İlk 10-20. Günlerde daha edilgen ve uysal olan bebek pek bir sorun çıkarmayacaktır.

Bebeğin sıkça üstünün değiştirileceği düşünüldüğünde fotoğraf çekilecek alanın (bu genellikle bebeğin evi olur) bebeğin vücut sıcaklığına uygun olması hatta daha sıcak olması gerekmektedir. Fotoğrafçı ise bu esnada daha çok terleyeceği için hafif giyinmelidir.

Yenidoğan Bebek Foto

Tüm bebek çekimlerin de kural yine hiç değişmemektedir. Kesinlikle flaş kullanılmamalıdır. Bunun için iyi bir fotoğraf makinesine sahip olmanız daha iyi işler çıkarmanızı sağlayacaktır.

Flaş kullanmadığınız bebek çekimlerinde en büyük yardımcınız gün ışığıdır. Bol ışık alan ancak direkt gelmeyen güneş ışıklı bir oda ve hatta perdelerin tamamen açılarak yanlardan yansıtıcı kullanılması çekim için uygun olmaktadır.

Bu çekimlerde bebek, anne-bebek, baba-bebek, kardeş-bebek şekilde ya da hepsinin bir arada olacağı kareler çekilebilmektedir.